"קול התוף" – סדנה ללימודי נגינה בדרבוקה 

סדנת גיבוש המיועדת ללימודי נגינה בדרבוקה שפיתח צוות "אמות חשיבה" לאוכלוסיות בגילאים שונים, הפועלת בסין, טאיוואן ויפן.

לצוות הפיתוח של "אמות חשיבה", ניסיון ארוך שנים אישי בנגינה, הלחנה, ניצוח והוראת מוסיקה.

בעולמות התוכן במערכות הלמידה האינטראקטיביות שפותחו ע"י "אמות חשיבה" ,שולב עולם המוסיקה כאחד התחומים בהם המשתמשים בכל הגילאים, מצאו עניין רב.

תחום המוסיקה משולב במערכת מולטימדיה קיד, שזיכתה את צוות מפתחי
תחום המוסיקה משולב במערכת מולטימדיה קיד, שזיכתה את צוות מפתחי "אמות חשיבה", ב"פרס ראש הממשלה בתחום החינוך"

במטרה להנגיש את עולם הנגינה לאוכלוסיות רחבות, פותחה שיטת למידה לנגינה על כלי הקשה אתני – הדרבוקה. השיטה כוללת: שימוש בשפה גרפית חילופית לתווים המסורתיים ומבוססת  על צלמיות מהעולם הגאומטרי, להם הוספו מספר צלמיות ייעודיות נוספות.

שפה חלופית
דוגמה ל"תווים חלופיים"

השיטה הידידותית, מקנה למשתתפים בני כל הגילאים יכולת לנגן/לתופף תוך פרק זמן קצר מתחילת המפגש הראשון, מתוך 12 מפגשים ומחזקת את ביטחונם העצמי.

התיפוף הקבוצתי בדרבוקה מעביר חוויה מרתקת התורמת בין השאר, לדינמיקה חברתית, שיפור מוטוריקה עדינה וגסה, חשיפה למקצבים מסורתיים ומודרניים, טכניקות מגוונות, פריקת מתחים ועוד.

השיטה זוכה להצלחה מרובה!

"תבואות" – סדנה לפיתוח משחקים

לצוות הפיתוח של "אמות חשיבה" ניסיון מוכח של עשרות שנים בפיתוח משחקים לגילאים שונים. המשחקים שפותחו נמכרו במיליוני עותקים בעשרות מדינות בעולם.

ייחודיות התפיסה הפדגוגית והניסיון הרב שנצבר בפיתוח מערכות למידה אינטראקטיביות המיועדות לגני ילדים, בתי ספר יסודיים, מרכזי הכשרה ולמידה למבוגרים, תכניות השתלמויות והדרכות לחברות טכנולוגיות ומוסדות אקדמיים, הרמת ותפעול רשתות של מרכזי העשרה, מרכזים למצוינות, משחקים אינטראקטיביים, משחקי מחשב ורבים אחרים, מביאים לידי ביטוי את התוצרים הייחודים שפותחו, עוצבו, יוצרו ושווקו ע"י "אמות חשיבה".

"תבואות" הנה סדנה לפיתוח משחקים המיועדת לבני כל הגילאים מבית "אמות חשיבה".

במהלך הסדנה עוברים המשתתפים תהליך מבוקר הוליסטי המפגיש אותם במסלול לימודי מתמשך בדרכים מקוריות, המופרה גם מעבודה בקבוצות, עם כלים ואמצעים שונים התורמים להעצמת יכולותיהם האישיות, עידוד היזמה ותגבור המצוינות האינדיבידואלית.

המשתתפים נחשפים ומשולבים בתחומים רבים הקשורים לעולם המשחקים:

 • ההיסטוריה של עולם המשחקים.
 • הצרכים של קהל היעד.
 • עיבוד רעיון להגדרת מוצר.
 • למידת תהליכי הפיתוח.
 • שיטות הפקה וייצור.
 • עיצוב מוצר ומארזים.
 • כתיבת חומרי הדרכה.
 • יצירת תוצרי ביניים.
 • הפקת המשחק בסדרה קטנה.
 • שיווק.
 • ייצור סדרתי.

צוות "אמות חשיבה", מעניק למשתתפים את המסד הרחב הנדרש בכל התהליכים המבניים משלב הרעיון ועד שלב היישום.

"כלנית" – כולנו נגד אלימות

סדנה שפותחה ע"י צוות "אמות חשיבה" המיועדת לבני כל הגילאים ומותאמת למטרות המוגדרות של הארגון המזמין את הסדנה.

במהלך הסדנאות, נעשה שימוש באמצעים טקטיים מגוונים, המיועדים להביא את המשתתפים למקרי קיצון העוזרים להתמודד עם דיכוי האלימות האינטנסיבית והאלימות בכלל.

 קיימים מספר מודלים של סדנאות:

 • 3 מפגשים 3 ש' כל מפגש.
 • 6 מפגשים 3 ש' כל מפגש.
 • 9 מפגשים 3 ש' כל מפגש.

פסיכולוג מקצועי המתמחה בתחום משתתף בסדנאות, מנתח בזמן אמת את התנהגותם של המשתתפים ובהתאם לצורך מקיים שיחות אישיות אתם.

במפגשים, נעשה שימוש בסרטי אנימציה בהן האלימות מוצגת בצורה קומית לכאורה ובעקבות הצפייה המשתתפים נוטלים חלק בסיטואציות לא צפויות/מפתיעות, המשתתפים מתחלקים לקבוצות כל קבוצה בוחרת תפקיד המזוהה עם אחת הדמויות/פריטים המופיעים בסרט. הפעילות ממחישה ומזהה את האלימות או את ההתגוננות מפני האלימות תוך כדי שיתוף פעולה מילולי/גופני או משולב בין יחידי הקבוצה.

הסדנאות מצולמות והתוצר מוצג בפני המשתתפים כחלק מתהליך המשוב והסקת המסקנות. צילומי הווידאו מאפשרים לצוות המקצועי לנתח את התנהגותם של המשתתפים בשלבי המשוב וניתוח הממצאים, ולהציג בפני המשתתפים את השינויים החלים בהתנהגותם.

כלנית 2