חנית – "חדשנות ויזמות – יצירתיות ארגונית"

יזמות מקורה ביוזמה, רעיון חדש כל שהוא, אותו הגינו בדרך מקורית וחדשנית, המשלבת אומץ וכשרון  אותו אנו מנסים להוציאו מהכוח אל הפועל. היכולת לבקר את עצמנו בשלב היישום או לחילופין להיחשף לו מול אחרים תחזק את אמונתו ביכולת מימוש החזון.

כל ארגון  מחויב להתחדש וליזום. המנהלים והעובדים בדרגים השונים מחויבים להיות מחוברים הן לתהליך והן להתקשרות הרגשית המחויבת.

למימוש החדשנות בעידן המתקדם התחרותי נדרשים המנהלים והעובדים ליתר שאפתנות, מסירות, החלטיות ושימוש במגוון יכולות רחבות. המנהל נדרש להצטייד במידה רבה של יצירתיות גמישות ויכולות ביטוי לא שגרתיות על מנת להעניק את המענה המקווה.

הפעילות אותה פיתח צוות "אמות חשיבה", מחדדת את היכולת ליצור קשרים חדשים בין פריטי מידע שנאגרו במוחנו ובארגון.

ההפעלה היצירתית הנגזרת, מעניקה מיומנויות המאיצות ופותחות את המשתתפים לחשיבה עצמאית, ספונטניות, מקורית ושלובה בדרכי חשיבה חדשניות. המשתתפים במפגשים, מתנסים במגוון פעילויות המעוררות ומעודדות פתיחות, דמיון, מקוריות וגמישות מחשבתית.

ההפעלה כוללת :

  • מבוא ליצירתיות חשיבתית – הרצאה, דוגמאות, תרחישים ואופן ההתמודדות עם אתגרים חדשים.
  • הפעלת הקבוצה נעשית באמצעים ייעודים ייחודים.
  • הכרת "האני ויכולותיי": כישורים קיימים, מבנה אישיותי מיומנויות קיימות וחסרות ויכולת הבעה אבסטרקטית ומוחשית.
  • פעילות קבוצתית בתוספת עזרים ייעודים הדורשת ראיה רב מערכתית כגון : כושר תכנון, התמקדות בפרטים, עמידה      ביעדים, פיתוח דרכים יצירתיות  לפתרון, מעקב אחר המתחרים, השענות על ניסיון קיים יכולת עבודה בצוות  ומנהיגות.
  • הפעילויות והתרחישים מתמקדים בשלושה רובדי השקה: אסטרטגיה, טקטיקה ותפעול.
סדנא ייעודית למנהלים 2016